Pompás Mesés Műhely foglalkozás a könyvtárban
A Pompás Mesés Műhely foglalkozásai a könyvtárban havi rendszerességgel valósulnak meg, amelyeket Nagy Zsuzsanna mesterpedagógus és Pompás Mesés Nagykövet vezet. A Pompás Mesés Műhely havi könyvtári foglalkozásainak célja, hogy a Pompás Mesélés módszertanával egy-egy népmesét dolgozunk fel a gyermekekkel, amely során a mesélés közben népdalos, népi mondókás és népi játékos tevékenységekkel, valamint tárgyalkotással gazdagítjuk az élményt, így válik minden alkalom valódi, komplex, élményszerű foglalkozássá.
A decemberi alkalmat a téli ünnepkörhöz kötöttük, így a mese különösen az ünnepi hangulatot erősítette.
A "Megtölteni a termet” című népmesét hallgathatták meg a gyermekek. A mesélő mindössze egy kis mécsest használt, amely érzékeltette a fény terjedését, párhuzamba állítva azt a szeretet áradásával.
A gyermekek figyelmesen hallgatták a történetet, a mesébe csempészett ismert mondókákat dalokat pedig együtt énekelték a pedagógussal.
A mesét követően a gyermekek egy könyvtári lapozgató tevékenységen is részt vettek.
Gyurgyikné Varga Erzsike néni, a könyvtáros válogatott számukra mesekönyveket, amelyekben közösen kerestük a télhez, az Adventhez, a Mikuláshoz és a Karácsonyhoz kapcsolódó szimbólumokat.
A könyvek nézegetése tovább erősítette a gyermekek érdeklődését az olvasás, a mesék és a könyvtári környezet iránt.
A könyvtárlátogatás során a gyermekek pozitív élményekkel, meghitt ünnepi hangulattal és új tapasztalatokkal gazdagodtak. Egy tartalmas, örömteli közös élményben volt részünk, amely jól illeszkedett az adventi időszak szellemiségéhez.

